Personel Devam Kontrol Sistemi

Personel Devam Kontrol Sistemi

face in 1PDKS kelime anlamı olarak Personel Devam Kontrol Sistemi'dir. Personelin işe giriş çıkış zamanlarının kayıt altına alınması ve bu kayıtlara dayanılarak personelin devam durumu, fazla mesai, vardiya zamanları, şirket içindeki belirli alanlara erişim izinleri, maaş hesaplanması gibi raporların yazılım üzerinden hesaplanmasıdır

PDKS Sistemi donanımsal ve yazılımsal olarak kullanılır.

1. Personel giriş çıkış verilerinin alınacağı veri giriş cihazları.

2. PDKS - Personel Devam Kontrol Yazılımı.

1 - PDKS Cihazları

Personelin İşe giriş çıkış zamanlarının kayıt altına alınması ve bu verilerin yazılıma aktarılmasını sağlayan cihazlardır. Cihazlarımız Parmak İzi Okuyucular, Yüz Tanıma Cihazları ve Personel Kart Okuma cihazlarıdır.Firmanın ihtiyaçlarına özel olarak bu cihaz opsiyonlarından en doğru olanın seçilmesi gerekmektedir. Cihazlar veri giriş yolu olması sebebiyle yüksek hassasiyete sahiptir.

2 - PDKS Yazılımı

Personel işe giriş yada çıkışında yüünü, kartını yada parmak izini PDKS cihazlarına okuttukları tarih ve zaman cihaz tarafından kayıt altına alınır. Personelin Sicil Kimlik Numarası ile birlikte okutma zamanı cihazlardan PDKS yazılımına aktarılır. PDKS yazılımı, okuma zaman kayıtları sayesinde personele ait geç gelme, fazla mesai, vardiya değişimleri, izin zamanları, puantaj, devamsızlık durumu gibi verileri işleyerek aylık maaş hakedişini yada personelin performansını raporlayan bir yazılımdır.

Bu kategoriden diğerleri: Geçiş Kontrol Sistemleri »
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek