Yangın Algılama ve Alarm Sistemi Bakımı Nedir? Nasıl Yapılmalı?

Yangın Algılama ve Alarm Sistemi Bakımı Nedir? Nasıl Yapılmalı?

Yangın Algılama Bakımı Nedir?

Bakım bir yangın algılama sisteminin sağlıklı ve kararlı bir şekilde çalışmasını sağlamak için yapılır. Yangın Algılama Sistemine ait cihazların bir kısmının veya tamamının ihtiyaç olduğunda veya periyodik olarak gözlenerek, incelenerek ve fiziksel olarak müdahale edilerek çalışmasına engel durumların ortadan kaldırılması çalışmalarına bakım denir.

Neden Bakım Yapılmalı?

Yangın alarm sistemi yapısı gereği zaman içinde bakıma ihtiyaç duyan sistemlerdir. Zamanla ortam koşullarından oluşan nem, toz, kirlenme vb. durumlardan dolayı algılamada veya performansta azalma yaşanabilmektedir.

Bakım Nasıl Yapılmalı?

Yangın algılama ve alarm sistemlerinden en iyi verimi almak için 6 (Altı) aylık sürelerde periyodik bakım yapılması, sistemin arıza olasılığını asgari düzeye düşürecektir.

Bu süre zarfı içerisinde Günlük, Aylık ve Üç Aylık ekstra bakımlarda sistemin kararlılığını arttıracak ve hata düzeyini minimuma indirecektir.

Umut KARTOPU

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Yazarın Son Yazıları