Endüstriyel Tesislerde Hızlı Yangın Algılama

İsviçre'de tasarlanıp Almanya'da üretilen SecuriRAS ASD 531, ASD 532, ASD 533 ve ASD 535 ile yüksek hassiyet gerektiren en zorlu projelerin bile üstesinden gelmekteyiz.

Tek ve çift algılama sensörü ve pazardaki en güçlü emiş gücüne sahip fan sayesinde küçük veya büyük projelerimizde kullanılan cihaz sayısını azaltarak değerli müşterilerimize ekonomik çözümler sunuyoruz.

Endüstriyel tesis, Sağlık kuruluşları, Havalimanı, Arşiv Odaları, Eğitim Kurumları, Sistem Odası gibi Hızlı algılamanın gerektiği hassas noktalarda müşterilerimize kusursuz çözümler sunmaktayız. VdS onaylı proje hesaplama yazılımı sayesinde tasarladığımız bütün projeleri uygulamaya geçmeden önce EN54 standartlarına uygun hale getirmekteyiz. 

Tek Bir Cihaz ile 5760 m 2  ye Kadar Algılama Yapabilitoruz. 

SecuriRAS ASD en güçlü fana sahip hava çekmeli duman algılama sistemidir bu sayede tek bir cihaz ile 5760 m2 ye kadar alanı koruma altına alabilmektedir. Toplam 800m ye kadar boru uzunluğu ve 240 adede kadar algılama deliği desteklemektedir. Bu kadar geniş alanda koruma sağlayacak kadar güçlü olan fan aynı zamanda oldukça sessiz çalışmaktadır 400 pa üzerinde bir basınç oluşturabilen fanın gürültüsü sadece 32 db(A) seviyelerindedir. Bir başka önemli özelliği de paralel olmayan boru tesisatlarında aynı hassasiyette algılama yapabilmesidir.

ÇOK HASSAS AKTİF HAVA ÇEKMELİ DUMAN DEDEKTÖRÜ özellikleri ;

✔️ Sensor: 1 veya 2 adet

✔️ Boru Çıkışı: 1 veya 2 adet

✔️ 0,002 - 10%m hassasiyet seviyesi

✔️ 70m' den 600 metreye kadar toplam borulama mesafesi

✔️ Class A - B - C algılama

✔️ VdS, EN54 onaylı

✔️ Fan Seviyesi: 5 adet

✔️ LED gösterge seçeneği

✔️ IP54

✔️ Ayarlanabilir 3 ön alarm ve 3 alarm seviyesi

✔️ Ortamdaki toz dan etkilenmez

 

Endüstriye Tesislerdeki Aktif Hava Örneklemeli Yangın Algılama Sistemi uygulamamız;

Devamını oku...

Hatay Su ve Kanalizasyon İdaresi (HATSU) Alo 185 Çağrı Merkezi

Hatay ilinin Büyükşehir Belediyesi’ne kavuşmasıyla birlikte kurulan Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, arıza, şikayet ve önerileri karşılayabileceği bir çağrı merkezi ihtiyacını İnvia Teknoloji ile yürüttüğü proje ile gerçekleştirmiştir. Yaklaşık 1.5 Milyon nüfusa sahip Hatay ilinde 500.000 aboneye hizmet veren HATSU Genel Müdürlüğü Alo 185 Hattıyla, 16 Çağrı Merkezi Personeli ile 7/24 tüm sorunları çözüme kavuşturmaktadır.

Nasıl Bir Sistem Kuruldu?

Hatay Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün taleplerini dikkate alarak yaptığımız analiz doğrultusunda, Antakya Belediyesi üzerinde bulunan Alo 185 hattı Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı HATSU'ya taşıma işlemi için süreç başlatılmıştır. Türk Telekom'dan talep edilen 30 hat kapasiteli PRI hat ile konumlandırdığımız PRI gateway eşleştirmesi yapılarak IP santrale entegresi yapılmıştır. Oluşturduğumuz SLA (Service Level Agreement) süresi ile 4 dakikadan fazla bekleyen vatandaşlara öncelik tanıma hakkı sağlanmıştır. Hizmet politikasını geliştirmek amacıyla tutulan ses kayıtlarının 3 yıl süreli kayıt altına alınması sağlanmıştır. Gelişmiş raporlama teknolojisi ile hangi Çağrı Merkezi Personelinin kaç adet çağrı karşıladığı, ortalama her çağrıda ne kadar süre harcadığı, SLA süresinin aşılıp aşılmadığı vb. raporlama seçenekleri ile hizmet kalitesini geliştirmeye yardımcı olabilecek modüllerin entegrasyonu gerçekleştirilmiştir. Alo 185 hattını arayan vatandaşlara, Çağrı Merkezi Personeliyle bağlantı kurma anına kadar 25 saniyede bir, kaçıncı sırada olduğu bilgisi otomatik sesli yanıt sistemi ile verilmektedir. Oluşturulan çağrı kuyruğu ile Çağrı Merkezi Personeline eşit çağrı sayısı/süresi ile otomatik dağılım gerçekleştirilmektedir. HATSU Genel Müdürlüğünün taleplerini başarıyla yerine getiren Invia Teknoloji, sistemin kesintisiz olarak devreye alınması ve yaşatılmasının haklı gururunu yaşamaktadır.

Devamını oku...

Yangın Algılama ve Alarm Sistemi Bakımı Nedir? Nasıl Yapılmalı?

Yangın Algılama Bakımı Nedir?

Bakım bir yangın algılama sisteminin sağlıklı ve kararlı bir şekilde çalışmasını sağlamak için yapılır. Yangın Algılama Sistemine ait cihazların bir kısmının veya tamamının ihtiyaç olduğunda veya periyodik olarak gözlenerek, incelenerek ve fiziksel olarak müdahale edilerek çalışmasına engel durumların ortadan kaldırılması çalışmalarına bakım denir.

Neden Bakım Yapılmalı?

Yangın alarm sistemi yapısı gereği zaman içinde bakıma ihtiyaç duyan sistemlerdir. Zamanla ortam koşullarından oluşan nem, toz, kirlenme vb. durumlardan dolayı algılamada veya performansta azalma yaşanabilmektedir.

Bakım Nasıl Yapılmalı?

Yangın algılama ve alarm sistemlerinden en iyi verimi almak için 6 (Altı) aylık sürelerde periyodik bakım yapılması, sistemin arıza olasılığını asgari düzeye düşürecektir.

Bu süre zarfı içerisinde Günlük, Aylık ve Üç Aylık ekstra bakımlarda sistemin kararlılığını arttıracak ve hata düzeyini minimuma indirecektir.

Devamını oku...

Cooper Yangın Alarm Sistemleri

Cooper (Eaton) adreslenebilir yangın alarm sistemi ile tek panelden çok panelli geniş networklu uygulamalar olmak üzere endüstriyel tesisler, sağlık kuruluşları, turistik amaçlı binalar, alışveriş merkezleri ve konutlar gibi en basitten en karmaşığa her büyüklükteki yangın alarm sistemleri için çok geniş bir ürün ailesi sunuyor.

Avrupa Standartlarına uygun olarak üretilen Cooper (Eaton) adreslenebilir yangın alarm sistemleri, LPCB, BOSEC, VDS gibi uluslararası onay kuruluşları tarafından sertifikalandırılmıştır. 25 dili destekleyen sistem Türkçe seçeneğide sunan bu sistemler ile projelendirme, satış ve mühendislik hizmetleri Türkiye çapında seçkin ve deneyimli ekibimiz ile sağlanmaktadır.

 COOPER (EATON) YANGIN ALGILAMA ÜRÜNLERİNDE GENİŞ ÜRÜN YELPAZESİ

Cooper CF1100/CF1200 Kontrol Panelleri

1 ve 2 loop seçenekleri bulunmaktadır. 120mm x 90mm gelişmiş dokunmatik ekranı basit kullanıcı arayüzü ile kompakt bir yangın kontrol panelidir. Üzerinde 16 adet yangın zonu LED'i bulunmaktadır. Her bir loop hattına 200 adede kadar adreslenebilir cihaz bağlamak mümkündür. 127 adet panele kadar network edilebilmektedir.

 

Cooper CF3000 Kontrol Paneli 

1,2 ve 4 loop seçenekleri bulunmaktadır. Üst düzey programlama fonksiyonlarına sahip olmakla birlikte kullanımı kolay, şık dizaynlı 120mm x 90mm geniş dokunmatik ekrana sahiptir. Üzerinde 96 adet yangın zonu LED'i bulunmaktadır. Her bir loop hattına 200 adede kadar adreslenebilir cihaz bağlamak mümkündür. 127 adet panel network edilebilmektedir. İstendiği takdirde panele dahili bir yazıcı entegre edilebilmektedir. Diğer tüm EATON yangın alarm cihazlarıyla uyumlu çalışmaktadır. LPCB, VDS, BOSEC, CNBOP gibi uluslararası onay sertifikalarına sahiptir.

 

Cooper Kombine Optik Duman-Sıcaklık Dedektörü

Ortamda sıcaklık oluşmuyorsa yanlış alarmları önlemek için duman sensörü hassasiyetini otomatik olarak düşürür. Sıcaklık algıladığında duman sensörünün hassasiyetini otomatik olarak yükseltir. Elektronik adreslenebilir. Dahili izolatör ünitesi bulunmaktadır. 360° görülebilir LED. Otomatik kirlilik kompanzasyonu. Düşük profilli, şık tasarım

 

Cooper Optik duman Dedektörü

Elektronik adreslenebilir. Dahili izolatör ünitesi bulunmaktadır. 360° görülebilir LED. Otomatik kirlilik kompanzasyonu.

 

Cooper Çok Sensörlü Sıcaklık Dedektörü

77°C, 90°C sabit sıcaklık ve 60°C sıcaklık artış hızı dedektörü olarak kullanılabilir. Elektronik adreslenebilir. Dahili izolatör ünitesi bulunmaktadır. 360°görülebilir LED. Otomatik kirlilik kompanzasyonu.

 

Cooper Elektronik Adreslenebilir Giriş Çıkış ve Denetim Modülleri

Tek Kanallı Giriş/Çıkış Modülü
Bağımsız olarak izlenip, programlanabilen tek kanallı Giriş/Çıkış modülü. Dahili kısa devre izolatörü. Loop hattı üzerinde tek bir adres işgal eder. Maksimum 1A çıkış.

230VAC Tek Kanallı Giriş/Çıkış Modülü
Bağımsız olarak izlenip, programlanabilen tek kanallı Giriş/Çıkış modülü. Dahili kısa devre izolatörü. Loop hattı üzerinde tek bir adres işgal eder.

3 Kanallı Giriş/Çıkış Modülü
Her biri bağımsız olarak izlenip, programlanabilen 3 kanallı Giriş/Çıkış modülü. Dahili kısa devre izolatörü. Loop hattı üzerinde tek bir adres işgal eder.

 
Devamını oku...
Bu RSS beslemesine abone ol